Ще одна стаття в скарбничку SCOPUS

Вийшла друком стаття «The energy spectra of the graphene-based quasi-periodic superlattice» науковців: професора кафедри фізики, члена лабораторії квантової теорії в Лінчепінгу A. М. Короля, завідувача кафедри мехатроніки та пакувальної техніки А. I. Соколенка, та наукового співробітника Кrypton Ocean Group I.В. Соколенка в журналі «Low Temperature Physics», що індексується в Science Citation Index, Science Citation Index Expanded (SciSearch), Journal Citation Reports/Science Edition, SCOPUS, INSPEC, Astrophysics Data System (ADS), Chemical Abstracts Service (CAS), Google Scholar, CNKI, Current Abstracts, Current Contents/Physical, Chemical and Earth Sciences, Earthquake Engineering Abstracts, EBSCO Academic Search, EBSCO Discovery Service, EBSCO Engineering Source, EBSCO STM Source, EBSCO TOC Premier, EI Compendex, Gale, Gale Academic OneFile, INIS Atomindex, INSPIRE, International Bibliography of Book Reviews (IBR), International Bibliography of Periodical Literature (IBZ), OCLC WorldCat Discovery Service, ProQuest Advanced Technologies & Aerospace Database, ProQuest SciTech Premium Collection, ProQuest Technology Collection, ProQuest-ExLibris Primo, ProQuest-ExLibris Summon.
В дослідженні, поданому в статті, в континуальній моделі методом трансферних матриць розраховано та проаналізовано спектри трансмісії діраківських квазіелектронів крізь квазіперіодичну надгратку (НГ) Фібоначчі. Розглядалась одновимірна НГ на основі моношарового графену, модульована бар’єрами швидкості Фермі. Було запропоновано використати новий квазіперіодичний фактор. Квазіперіодична модуляція Фібоначчі в графенових надгратках із бар’єрами швидкості Фермі була ефективно реалізована завдяки різниці в значеннях бар’єрів цієї швидкості. На відміну від інших типів вивчених спектрів трансмісії в графенових НГ в даному випадку виявляється нетривіальна їх властивість — періодичність по всій шкалі енергії, так що коефіцієнт пропускання не наближається асимптотично до одиниці при достатньо високих енергіях. Розраховано та проаналізовано провідність (з використанням відомої формули Ландауера–Буттікера) та фактор Фано для даної структури. Проаналізовано залежність спектрів від величини швидкості Фермі та від зовнішнього електростатичного потенціалу, а також від геометричних параметрів НГ (ширин бар’єрів і квантових ям). Використовуючи розглянуті квазіперіодичні НГ, можна регулювати транспортні властивості графенових структур в широкому діапазоні їх параметрів. Отримані результати можуть бути використані для застосування в електроніці на основі графену.
Своїми здобутками науковці спонукають студентів до навчання та наукових досліджень, підвищують суспільний статус науки та утверджують її роль у розвитку країни.