ФІЗИКА – НАУКА ДЛЯ МАЙБУТНЬОГО

Цей тиждень для кафедри фізики виявився досить активним та незвичайним: були проведені методичний та науковий семінар із залученням провідних науковців інших закладів (враховуючи епідемічну ситуацію – заходи відбулися дистанційно з використанням програм TEAMSта ZOOM). Спочатку у вівторок викладачі кафедри дізналися про «ХМАРНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ» (доповідач:к. п. н., зав. каф. відкритих освітніх систем та інформаційно-комунікаційних технологій Центрального інституту післядипломної освіти Державного закладу вищої освіти “Університет менеджменту освіти” НАПН України СЕРГІЙ КАСЬЯН), а вже у четвер на науковому семінарі «ФІЗИКА – НАУКА ДЛЯ МАЙБУТНЬОГО»к. ф-м. н., д. п. н.,професор Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут БОГДАН СУСЬ акцентував увагу викладачів на традиційних дискусійних питаннях, що хвилюють фізиків.

Взагалі вважається, що людина є найвищою формою живого в природі, але насправді найвищою формою живого є спільнота людей. Сонце і Земля існують близько 4,5 мільярдів років.На нашій планеті зародилося і розвинулося життя. Проте оточуючий нас світ – Сонце і Земля – не вічні. Однак це не означає, що буде кінець життя. Тому людське суспільство повинно розвиватися таким чином, щоб у далекому-далекому майбутньому навчитися жити поза межами земної кулі. Без фізики як науки це статися не може, тому вона (як й інші науки) повинна розвиватися, а проблемні питання фізики, які піднімаються багатьма науковцями, повинні розв’язуватись.

Виступ проф. Б.А. Суся на семінарі кафедри фізики започаткував розгляд неоднозначних фізичних проблемних питаньта викликав наукові дискусії щодо їх розв’язку. Й надалі на кафедрі будуть розглядатися окремі питання з фізики, що викликають труднощі у сприйнятті.