6 листопада відбувся наступний вебінар Clarivate «Різномаїття ідентифікаторів авторів: Publons, ORCID, ResearchGate, Google Scholar», у якому взяли участь дві викладачки кафедри фізики нашого університету.

Завідувач Світлана Літвинчук та старший викладач Інна Гуцало на даному заході з’ясували, у чому ж полягає складність ідентифікації робіт вченого. Від спікера вебінару, к.б.н. Ірини Тихонкової вчені різних країн дізналися, які є шляхи вирішення даної проблеми та навіщо існує таке різномаїття профілів авторів (Publons, ORCID, ResearchGate та Google Scholar).

Доповідачка пояснила, як можна спростити роботу з профілями, а також розповіла про те, що саме є індексом Хірша, як його можна обрахувати і чому він скрізь різний. Також викладачі почули відповіді на актуальні для науковців питання: чи можна обмежитися лише одним профілем автора та хто має право і повинен їх заповнювати, як додати та перевірити публікації, що є у авторському профілі. Наприкінці заходу було підсумовано про переваги та недоліки різних профілів, а також дано відповіді на запитання, що виникли під час віртуальної зустрічі.

Отримана на вебінарі «Різномаїття ідентифікаторів авторів: Publons, ORCID, ResearchGate, Google Scholar» корисна інформація стане у нагоді нашим вченим при заповненні, підтриманні та корегуванні своїх авторських профілів, які, як стало їм відомо з доповіді, спрацьовують безкоштовною рекламою для всіх науковців завдяки зазначеним у профілях кожного автору переліку опублікованих наукових праць.