Вебінари Web of Science

На минулому тижні відбулися два останні листопадневі он-лайн вебінари, які організовуються компанією Clarivate Analytics в Україні в рамках підтримки користувачів, що отримали доступ до платформи Web of Science за кошти держбюджету (за результатами конкурсу МОН та НАН). Нагадаємо, що науково-педагогічні працівники та здобувачі нашого університету також мають цю унікальну можливість безкоштовно користуватися наукометричними базами даних, причому не лише Web of Science, а й Scopus. Проте не всі науковці поки що використовують таку перевагу для роботи, і саме через відсутність навичок користування платформами. Можливість отримати знання з роботи на платформі Web of Science надають вченим різних країн вебінари від канд. біол. наук Ірини Тихонкової (інформаційно-аналітичні ресурси та навчання Clarivate Analytics). Саме з метою опанування корисними, вкрай необхідними для сучасних науковців навичками при роботі з платформою Web of Science, продовжила активно вивчати, відвідуючи цикл вебінарів, завідувачка кафедри фізики, вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д26.058.02 Світлана Літвинчук. Перший вебінар «EndNote: оформлення бібліографії статті за форматом журналу в один клік» був присвячений аналізу питань: які формати оформлення списків літератури існують, за яким форматом оформити список літератури в обраному виданні, де його знайти, що таке референс-менеджери, як налаштувати роботу EndNote, як створити і наповнювати колекцію, чи можна додати інформацію про статті самостійно. На другому вебінарі «Оцінка публікаційної активності організації за допомогою WoS and InCites» слухачі дізналися: коли, навіщо і кому необхідно оцінювати публікаційну діяльність організації, як створювати та експортувати в певному форматі список публікацій організації за певні роки, які роботи не можуть потрапити до профілю організації, як створити та підтримувати профіль в актуальному стані, які показники можна подивитися, як організації знайти найбільш оптимальних партнерів для виконання проєкту по своїй темі. За результатами пройдених вебінарів слухачам (які відвідали не менше 90% курсу) окремо за кожний із засвоєних вебінарів, у тому числі Світлані Літвинчук, було надано відповідні сертифікати із зазначених тем. Проте ще більшу цінність для очільниці кафедри фізики мають набуті знання, які допоможуть швидко й якісно оформлювати для наукових статей списки літератури, підготувати та оформити докторську дисертацію, а також для виконання спільних проєктів знаходити колег серед інших організацій.