Вплив світловипромінювальних діодів

У дослідженні, опублікованому в цьому місяці в журналі Nature Scientific Reports порівняли вплив світловипромінювальних діодів (light-emitting diodes (LEDs)) з органічними світлодіодами (organic light-emitting diodes (OLEDs)) на фізичний стан і процеси, що відбуваються під час сну.
LEDs світлодіоди випромінюють велика кількість синього світла, що пов’язано з багатьма негативними наслідками для здоров’я, в тому числі з порушенням обміну речовин. А OLED світлодіоди випромінюють поліхроматичний білий світ, який містить менше синього світла.
Короткі висновки досліджень: хоча ніякого впливу на структуру сну не спостерігалося, але енергетічкій витрата і внутрішня температура тіла під час сну були значно знижені після впливу OLED. Більш того, окислення жирів під час сну було значно нижче після впливу світлодіода в порівнянні з OLED. Крім того, окислення жирів під час сну позитивно корелювало з рівнями 6-сульфатоксімелатоніна після впливу OLED, що дозволяє припустити, що вплив активності мелатоніну на енергетичний метаболізм варіюється в залежності від типу впливу світла. Таким чином, було показано, що вплив різного світла в нічний час пов’язано з окисленням жирів і температурою тіла під час сну через регуляцію мелатоніну.
Asuka Ishihara et al, Metabolic responses to polychromatic LED and OLED light at night, Scientific Reports (2021). DOI: 10.1038 / s41598-021-91828-6

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.