Відкриті заняття

08 листопада 2021 доцентом кафедри фізики  Михайлом Васильовичем Лазаренко  була прочитана відкрита лекція для здобувачів факультету ГРТБ на тему: «Магнітне поле».

Заняття було побудовано за чітко сформульованим планом. За тематикою відкритої лекції лектором було розкрито основні положення, зокрема, було зазначено, що магнітне поле – вид матерії, яке створюється намагніченими тілами, рухомими зарядами, або змінним електричним полем, визначено їх поняття, закони та формули.

Лекцію супроводжував підібраний презентаційний матеріал, який включав графічні та фотографічні дані з зазначеної тематики, що дозволило лектору зберегти стійку увагу здобувачів протягом усього заняття.

Він розглянув характеристики магнітного поля та його використання у технологічних процесах. Зокрема, процес нагрівання продуктів харчування змінним електромагнітним полем в СВЧ печі.

У заключній частині Лазаренко М. В. звернув увагу здобувачів на сучасні методи та технології харових досліджень, які постійно оновлюються, розповів про особливості використання їх на практиці.

10 листопада 2021року відкрита лекція доцента  кафедри фізики Носенко Володимира Єрофійовича була присвячена темі «Геометрична та хвильова оптика». Під час заняття було висвітлено основні закони геометричної оптики, явища інтерференції, дифракції та поляризації. Всі ці розділи програми були тісно пов’язані з використанням різних оптичних методів у технологічних процесах. Так в розділі рефрактометрія, були показані сучасні рефрактометри, які успішно використовуються в харчовій і хімічній промисловості. В розділі інтерференція були підняті такі важливі прикладні проблеми, як використання лазерних інтерферометрів та голографічного методу в сучасних технологіях. У розділі дифракція ставився акцент на спектрофотометричному методі дослідження речовин і на особливості його застосування в технологічних процесах. Нарешті розділ поляризація був присвячений, крім розгляду основних законів, принципу роботи сучасних поляриметрів з використанням для аналізу комп’ютерної техніки.

Присутні наголосили, що лектори провели відкриті лекції згідно з навчальним планом на належному рівні, а використання сучасних технологій викладання матеріалу значно підвищило засвоєння представленого матеріалу здобувачами та доповнило структуру лекції. Слід зазначити, як особливість прочитаних лекцій, їх практично-орієнтовану, тобто компетентнісну основу змісту. Вони повністю побудовані відповідно до вимог сучасності.

Можна зробити висновок, що заняття були проведені на високому науковому та навчально-методичному рівні та отримало позитивні відгуки, зокрема, відзначено вміння зосередити увагу здобувачів на головних положеннях матеріалу лекції, створити творчу та робочу атмосферу.