Викладачі і школярі

Профорієнтаційна команда факультету біотехнології та екологічного контролю (БТЕК) активно впроваджує нові форми спілкування з майбутніми вступниками. Цього разу ініціативу проявили викладачі кафедри фізики Володимир Носенко та Володимир Вишняк, які, активно налагоджуючи співпрацю зі школами та користуючись власним професійним досвідом, провели першу гостьову лабораторну для учнів10-го класу Дмитрівської ЗОШ. За сприяння директорки Оксани Гальчук та вчительки фізики Лесі Ніколаєвої учні під час уроку з фізики потрапили на заняття до лабораторії нашого університету.

Наші викладачі відповідально підійшли до підготовки заняття та врахували особливості шкільної програми, тому в ході спілкування по темі уроку передбаченою навчальним планом, була проведена демонстрація на прикладі лабораторної роботи «Експериментальне вивчення закону збереження імпульсу» з використанням діючої лабораторної установки.

Доцент Володимир Носенко ознайомив присутніх із поняттям замкненої системи, імпульсу, центрального, пружного і непружного ударів. Учням були продемонстровані досліди, на прикладі яких можна експериментально дослідити закон збереження імпульсу тіл під час пружного удару.

Також на прикладі сучасних промислових установок була продемонстрована система відділення м’яких апельсинів від непошкоджених. Пристрій сконструйований таким чином, що апельсини в ньому падають на сталевий барабан, який обертається, і відбиваються від нього. Траєкторія відбивання та відстань падіння залежить від рівня м’якості апельсинів, що використовуються для просторового розділення продуктів, тобто сортування. Школярі, які вивчають наразі теорію розглянутих явищ, зацікавлено слухали доповідача. Сподіваємося, тепер багато що їм стало зрозумілішим.

Наприкінці зустрічі слово взяла доцентка кафедри біотехнології і мікробіології, відповідальна за профорієнтайну роботу на факультеті БТЕК Світлана Тетеріна, яка познайомила школярів з нашим університетом, продемонструвавши їм відеофрагмент, створений спеціально для майбутніх вступників.

Незабаром сьогоднішні учні стануть абітурієнтами і постануть перед вирішальним в своєму житті вибором напряму власного професійного шляху та здобуття спеціальної освіти для побудови успішної кар’єри. Тож, фахівчиня запропонувала школярам розглянути перспективу навчання у НУХТ на факультеті БТЕК за спеціальностями 162 «Біотехнології та біоінженерія» та 101 «Екологія та екоменеджмент».

Профорієнтаційна команда факультету щиро вдячна адміністрації школи за сприяння у проведенні заходу і сподівається, що це лише перша зустріч, яка покладе початок тривалій і плідній співпраці. А школярам, як завжди, бажає успіхів у навчанні, а також не схибити у виборі майбутнього фаху. 

бертається, і відбиваються від нього. Траєкторія відбивання та відстань падіння залежить від рівня м’якості апельсинів, що використовуються для просторового розділення продуктів, тобто сортування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.